Φιλική νίκη για την ΑΕΛ στο Αλκαζάρ

Φιλική νίκη με 1-0 επί της Βέροιας πέτυχε η ΑΕΛ με σκόρερ τον Κώστα Πλέγα με σουτ εκτός περιοχής στο 45ο λεπτό, σε φιλικό προετοιμασίας της, στο Στάδιο Αλκαζάρ.

Η ΑΕΛ ήταν καλύτερη του αντιπάλου της, δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και είχαμε λιγότερες φάσεις.

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος (46' Σουλούκος), Θ. Παπαγεωργίου, Κοσσονού, Γκοτζαμανίδης (59' Καλουτσικίδης), Ηλιάδης, Πλέγας (68' Αντράντα), Κ. Παπαγεωργίου (59' Μιλτιάδης), Θωμαΐδης (59' Γαρουφαλιάς), Τσουμάνης (46' Γλυνός), Πεντρόζο (71' Νίνο), Νικολιάς (59' Μαυρίας).

Βέροια (Ανυφαντάκης): Βενετικίδης (59' Ιωαννίδης), Ντουμάνης, Παπαχρήστος, Μαραγκός (73' Περδίκης), Στίκας, Μπλέτσας (79' Ισαακίδης), Μπούζας (68' Κατσούκης), Ορφανίδης (79' Γιαγτζίδης), Μπουκουβάλας, Φασίδης (79' Ιωάννου), Μπουόλι (59' Μπελεβώνης).

Πηγή: aelole.gr